Διαδικτυακή επιμόρφωση γονέων του σχολείου μας

Το απόγευμα της Δευτέρας 13/2/2023 πραγματοποιήθηκε μέσω της πλατφόρμας Webex επιμόρφωση των γονέων των Α΄- Β΄- Γ΄ τάξεων του σχολείου μας με θέμα «Πρόληψη ατυχημάτων στο σπίτι, το σχολείο, τον δρόμο». Ομιλήτρια ήταν η Σχολική Νοσηλεύτρια Ψαρούλη Σοφία, κάτοχος Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης στη Δημόσια Υγεία (MPH) του τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Πατρών και υποψήφια Διδάκτωρ του Π.Τ.Δ.Ε  του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστήμιου.

Κατά τη διάρκεια της διαδικτυακής εκδήλωσης οι γονείς ενημερώθηκαν για θέματα που αφορούν τα παιδιά και τα ατυχήματα – την πρόληψη αυτών αλλά και την άμεση αντιμετώπισή τους – την αναγνώριση των κινδύνων καθώς και τη σωστή αυτοπροστασία των παιδιών.

Ευχαριστούμε θερμά την κα Ψαρούλη Σοφία αλλά και τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του σχολείου μας και συμμετείχαν στην επιμόρφωση!