MAKE A WISH – Κάνε μια ευχή Ελλάδας

Οι μαθητές του σχολείου μας αγκάλιασαν για ακόμη μια χρονιά το αστέρι της ευχής, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα να γίνει πραγματικότητα το όνειρο ενός παιδιού με σοβαρή ασθένεια.

Τα παιδιά της Ε? τάξης  ενημέρωσαν όλους τους μαθητές του σχολείου για το πρόγραμμα ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ,  μοίρασαν τα αστέρια για να γράψουν ομαδικά τις ευχές τους οι μαθητές όλων των τμημάτων,  ώστε να μεταμορφωθούν σε αστέρια της αγάπης  και να φωτίζουν τη ζωή ενός λιγότερο τυχερού παιδιού που παλεύει για τη ζωή του! Έπειτα μάζεψαν τα χρήματα και με τα αστέρια των ευχών έφτιαξαν το δέντρο του make a wish.

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα!!

Εμείς  είμαστε χαρούμενοι γιατί τα παιδιά μας παίρνουν  ένα μάθημα ζωής «το παιδί σκέφτεται για το παιδί, τα υγιή παιδιά σκέφτονται για τα άρρωστα παιδιά» και  προάγουν την ιδέα του εθελοντισμού  και της προσφοράς  στον συνάνθρωπο.