ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Α.

Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν στην Α΄ τάξη, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024, και ώρα 8:20΄- 9:00΄ή 13:20΄- 14:00΄,  τις ημέρες λειτουργίας του Σχολείου.

Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Β. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (δεν απαιτείται η προσκόμισή του, θα αναζητηθεί από τη σχολική μονάδα)

β. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ: χορηγείται το έντυπο από τη σχολική μονάδα ή αντλείται από το διαδίκτυο [ΕΔΩ] και συμπληρώνεται από τον / την παιδίατρο που παρακολουθεί το παιδί)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας. Συγκεκριμένα:

• Ε1 &
  • Λογαριασμό παρόχου ηλεκτρικού ρεύματοςή Λογαριασμό ΔΕΥΑΠ

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό (για τα νήπια που φοιτούν στο συστεγαζόμενο 48ο Νηπιαγωγείο Πατρών θα αναζητηθούν από την σχολική μονάδα)

Γ. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ 49ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ

Η περιφέρεια του Σχολείου περιλαμβάνει την περιοχή που περικλείεται από τις οδούς:

• Ηρώων Πολυτεχνείου από Πλαζ ως Κανελλοπούλου,
  • Κανελλοπούλου 1-111 (μονοί αριθμοί),