Μια χριστουγεννιάτικη… μπουγάδα

Την Τετάρτη το απόγευμα το σχολείο μας πλημμύρισε με αστεράκια, χιονονιφάδες, ταρανδάκια, νανάκια, παιδιά από την Ασία, την Αυστραλία, την Ευρώπη, την Αμερική, και την Αφρική. Χριστουγεννιάτικα τραγούδια, χαρούμενες φωνές και γέλια ακούγονταν παντού. Οι μαθητές της Β΄τάξης βοήθησαν τον Αϊ-Βασίλη να βάλει τα γιορτινά του. Παιδιά από όλο τον κόσμο του έστειλαν καινούρια ρούχα και τον γέμισαν με χαρά και αγάπη.

Χιονονιφάδες

Ένα μεγάλο μπράβο στους μικρούς μας “ηθοποιούς”, οι οποίοι ύστερα από πολλή προσπάθεια και κουραστικές πρόβες κατάφεραν και ανταποκρίθηκαν στον δύσκολο ρόλο τους.

Μετά τη γιορτή απολαύσαμε τα γιορτινά εδέσματα που προσέφεραν οι γονείς. Τους ευχαριστούμε πολύ και ευχόμαστε σε όλους Καλά Χριστούγεννα, όμορφες γιορτές και ευτυχισμένο το νέο έτος με υγεία, χαρά και ελπίδα!