Make a wish – Κάνε μια ευχή

Τόσο ο ήλιος όσο και τα αστέρια φωτίζουν τον ουρανό μας . Τι κι αν είναι διαφορετικά ; Το αστέρι της ευχής μάς δίνει φέτος ένα μήνυμα ξεχωριστό, όμορφο και συμπεριληπτικό!

Το make a wish γιορτάζει 25 χρόνια και έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές μας για μια ακόμη χρονιά να προσφέρουν με ένα αστέρι την ελπίδα και το χαμόγελο σε παιδιά με σοβαρές ασθένειες. Αυτό το αστέρι 🌟, με την ευχή τους γραμμένη επάνω, μεταμορφώθηκε στο αστέρι της καρδιάς τους , αφού κέρδισαν κάτι πολύ σημαντικό….έγιναν μικροί εθελοντές!

Αυτό ήταν και το μήνυμα που έδωσε με πολύ όμορφο και συγκινητικό τρόπο η κυρία Αθηνά Ζαφειροπούλου, εκπρόσωπος του make a wish στην Πάτρα, στους μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας και την ευχαριστούμε ιδιαιτέρως γι’ αυτό!

Με μεγάλη μας χαρά συγκεντρώσαμε 450 ευρώ . Ξέρουμε ότι θα δώσουμε χαρά, ελπίδα και φως στο χαμόγελο ενός παιδιού που παλεύει γενναία για τη ζωή του καθημερινά.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους γονείς , τους εκπαιδευτικούς και πιο πολύ τους μαθητές μας για τη συνεισφορά τους σε αυτό το μεγάλο έργο. Μπράβο , παιδιά!