” ΦΛΟΓΑ” η μεγάλη γιορτή της αγάπης και της προσφοράς

Η ΦΛΟΓΑ θα καίει όσο υπάρχουν παιδιά που το έχουν ανάγκη και όσο έχουν όλους μας κοντά τους. Γι’ αυτό το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου σας περιμένουμε όλους στο κέντρο της πόλης μας , στον πεζόδρομο της Αγίου Νικολάου και εκατέρωθεν της Ρήγα Φεραίου μεταξύ Ερμού και Κολοκοτρώνη, από τις 10:00 το πρωί για να ενισχύσουμε το έργο της ΦΛΟΓΑΣ, του Συλλόγου Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια. Έφτασε και φέτος η ώρα για τη μεγάλη γιορτή αγάπης με τη συμμετοχή πολλών σχολείων της Πάτρας σε συνεργασία με το παράρτημα της πόλης μας και το τμήμα Αγωγής Υγείας της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Το σχολείο μας ετοίμασε και φέτος όμορφες κατασκευές με αγάπη και συνεργασία μεταξύ των μαθητών των μεγάλων τάξεων και όλων των εκπαιδευτικών. Σας περιμένουμε όλους!