Αποχαιρετήσαμε το 2023…τραγουδώντας!

Συνεχίζοντας την παράδοση του σχολείου μας στις εθελοντικές δράσεις την Παρασκευή 22/12 οι μαθητές-τριες της Δ΄τάξης, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών τους, επισκέφθηκαν το “Άσυλο Ανιάτων Πατρών-Η Αγία Ευφροσύνη”, το οποίο είναι ένα φιλανθρωπικό ίδρυμα που φιλοξενούνται συνάνθρωποί μας  με προβλήματα υγείας.

Οι μαθητές-τριές τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα και τραγούδια, προσέφεραν γλυκίσματα, ευχήθηκαν και αντάλλαξαν ευχές για το 2024 με τους φιλοξενούμενους του ιδρύματος.
Η επίσκεψη αυτή συνδυάστηκε με εκκλησιασμό και ξενάγηση στον ιστορικό ιερό ναό του Παντοκράτορα. Ευχαριστούμε θερμά τον ιερέα του ναού για τη φιλοξενία.
Ήταν μια εκπαιδευτική επίσκεψη με ουσιαστικό χριστουγεννιάτικο κλίμα χαράς και συγκίνησης και ίσως ο καλύτερος τρόπος για να αποχαιρετήσουμε το 2023 γεμάτοι από συναισθήματα αγάπης και προσφοράς στις καρδιές μας!