Μια “χριστουγεννιάτικη” μέρα στο σχολείο

Την τελευταία μέρα μαθημάτων πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων το σχολείο μας πλημμύρισε από χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Πρώτης Δημοτικού τραγούδησαν τα κάλαντα των Χριστουγέννων σε όλο το σχολείο μετά την πρωινή προσευχή. Με τα τριγωνάκια τους και με τις φωνούλες τους σκόρπισαν χαρά και κέφι από την πρώτη ώρα μαθήματος. Έπειτα δεχτήκαμε μια απρόσμενη επίσκεψη. Εμφανίστηκε ο Άγιος Βασίλης και μοίρασε δώρα σε όλους του μαθητές σχολείου μας , αφού όλοι ήταν στη λίστα με τα καλά παιδιά! Η μέρα συνέχισε το ίδιο ευχάριστα, με λίγο μάθημα, πολλές κατασκευές, τραγούδια και χριστουγεννιάτικες ταινίες. Στο τέλος, αποχαιρετιστήκαμε και ευχηθήκαμε ο ένας στον άλλον καλές γιορτές με υγεία, χαρά και αγάπη. Ήρθε η ώρα του παιχνιδιού και της ξεκούρασης!

Καλές και χαρούμενες γιορτές!