40 χρόνια ΦΛΟΓΑ

Πλησιάζει η ώρα της μεγάλης εκδήλωσης αγάπης, της προσφοράς προς τον Σύλλογο Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια ” Φλόγα”. 50 σχολεία της πόλης μας θα ανταμώσουν στον πεζόδρομο Ρήγα Φεραίου και θα γιορτάσουν μαζί τα 40 χρόνια της ΦΛΟΓΑΣ . Το σχολείο μας θα συμμετέχει με πάγκο με χειροποίητες κατασκευές των μαθητών του σχολείου. Σας περιμένουμε να ενισχύσετε το έργο της Φλόγας και να στηρίξετε την προσπάθειά μας. Τα έσοδα από τις πωλήσεις θα διατεθούν αποκλειστικά στον σύλλογο Φλόγα . Υπεύθυνοι της οργάνωσης είναι η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης και το τμήμα Αγωγής Υγείας του νομού μας. Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου θα σας περιμένουν στον πεζόδρομο από τις 10:00 ως τις 14:οο το Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022. Μπορείτε να δείτε και κάποιες από τις κατασκευές μας παρακάτω. Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων!