Μια ξεχωριστή επίσκεψη

Μια ξεχωριστή μέρα ήταν σημερινή μέρα για τους μαθητές της Δ΄τάξης του σχολείου μας.Με χριστουγεννιάτικη διάθεση επισκέφτηκαν το Κωνσταντοπούλειο Ευγηρείο.

Εκεί με τα τριγωνάκια τους και με την καρδιά τους γεμάτη αγάπη πρόσφεραν στους ηλικιωμένους στιγμές χαράς και νοσταλγίας. Μέσα από τους ήχους της μουσικής και τα λόγια των τραγουδιών τους βοήθησαν να θυμηθούν όμορφες στιγμές απότη ζωή τους αλλά και να γίνουν ξανά παιδιά και να τραγουδήσουν μαζί τους. Τα παιδιά μας ένιωσαν περισσότερο το νόημα της γιορτής των Χριστουγέννων και πέρασαν πολύ όμορφα.

Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς των μαθητών μας για τις νόστιμες δημιουργίες που γλύκαναν την επίσκεψη μας.

Καλά Χριστούγεννα σε όλους μας γεμάτα αγάπη ,υγεία και προσφορά στους συνανθρώπους μας.