make a wish – Κάνε μια ευχή Ελλάδος

Τέσσερα χρόνια  make a wish

Οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν και φέτος για τέταρτη χρονιά στο πρόγραμμα «Αστέρι της ευχής »  . Με 2 ευρώ  κάθε παιδί πήρε ένα Αστέρι πάνω στο οποίο έγραψε την πιο όμορφη  ευχή του με την ευκαιρία των ημερών των Χριστουγέννων.

Τo make a wish – κάνε μια ευχή Ελλάδας πραγματοποιεί τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών από 3 έως 18 ετών, με σοβαρές και απειλητικές ασθένειες, ενισχύοντας τον αγώνα τους για ζωή  με χαρά,  δύναμη και ελπίδα. Ο Οργανισμός βασίζει τη λειτουργία του σε μεγάλο βαθμό στο πρόγραμμα Αστέρι της ευχής και κατά συνέπεια σε όλους εμάς .

Γράφοντας πάνω σε ένα χάρτινο αστεράκι την ευχή τους δίνουν την ευκαιρία σε ένα  παιδί που δεν πηγαίνει καθημερινά στο σχολείο , γιατί αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα υγείας , να μπορέσει να πραγματοποιήσει μια επιθυμία του , ένα όνειρό του ! Δεν είναι απλά μια ευχή. Είναι ένα κίνητρο για ένα παιδί να αγωνίζεται , να ελπίζει και να παλεύει  για τη ζωή του !

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους μαθητές μας  για την υπέροχη προσπάθειά τους να δείξουν την ανθρωπιά και την αγάπη τους !  Έγιναν μικροί εθελοντές  αφού νοιάζονται και δρουν !

Είμαστε πολύ περήφανοι για σας!    Μπράβο σε όλα τα  παιδιά