ΑΘΛΟΥΜΑΙ-ΧΑΡΑΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

Στο πλαίσιο της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας σχολικού αθλητισμού όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας,  τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου αφιέρωσαν την πρώτη  διδακτική ώρα  στην πρωινή γυμναστική  συμμετέχοντας σε   αθλητικές δραστηριότητες στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας.

Με το κάλεσμα του γυμναστή του σχολείου μας κ. Φώτη Μπούρκουλα τα παιδιά, αφού παρατάχτηκαν στον χώρο του γηπέδου καλαθοσφαίρισης, έκαναν ασκήσεις γυμναστικής. Ακολουθώντας τις οδηγίες του γυμναστή συμμετείχαν με χαρά και  πολλή όρεξη στις αθλοπαιδιές, ενισχύοντας τη συνεργασία ,την ομαδικότητα , τη σωματική άσκηση αλλά κα την ψυχαγωγία τους.

Εξάλλου στις 17 Οκτωβρίου ανανεώνοντας το ραντεβού μας με την άθληση θα χρησιμοποιήσουμε τις αθλητικές εγκαταστάσεις του χώρου της Πλαζ,  όπου θα γίνουν οργανωμένες δράσεις από όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς τους.

Γιατί, όταν αθλούμαστε , χαράζουμε το υγιές μέλλον μας !

Μπράβο , παιδιά!