Αγαπημένα μας παιδιά,

ετοιμαστείτε για ένα καινούριο ταξίδι στον κόσμο της γνώσης, της δημιουργίας, της φιλίας, της προσφοράς και της αγάπης!
Ο αγιασμός μας έγινε, η πρώτη εβδομάδα πέρασε και τώρα είμαστε έτοιμοι-δασκάλες,
δάσκαλοι και μαθητές- για νέες περιπέτειες, νέους τρόπους μάθησης, νέους ορίζοντες!
Όρεξη, θετική διάθεση και πολλά χαμόγελα θα μας βοηθήσουν πολύ σε αυτό το ταξίδι!

Αγιασμός-Ενημέρωση

Σας ενημερώνουμε, ότι ο αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12/9/2022 και ώρα 8.15 στον προαύλιο χώρο του σχολείου. Στις 9.00π.μ. θα γίνει η αποχώρηση των μαθητών–τριών.

Οι μαθητές-τριες θα προσέλθουν χωρίς τσάντες, καθώς τα βιβλία θα δοθούν την Τρίτη 13/9/2022, όπου το πρόγραμμα της πρωινής ζώνης θα λήξει κανονικά στις 13.15μ.μ. και το ολοήμερο θα λειτουργήσει έως τις 16.00μ.μ.

Η είσοδος και η αποχώρηση των μαθητών-τριών των τάξεων Α’-Β΄-Γ΄ θα γίνεται από την οδό Μαρίκας Κοτοπούλη, ενώ των μαθητών–τριών των Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄ θα γίνεται από την Πάροδο Αυστραλίας.

Καλή σχολική χρονιά!

Η Διευθύντρια και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου.