Καλό ταξίδι

Με μεγάλη μας λύπη, αποχαιρετούμε αύριο τη Διευθύντρια του Σχολείου μας. Η δικιά μας Βάσω έδωσε με αξιοπρέπεια έναν δύσκολο αγώνα. Πάλεψε  με δύναμη με θέληση για ζωή, όμως δυστυχώς σήμερα έχασε τη μάχη. Θα είναι πάντα στην καρδιά μας και στη σκέψη μας.

Καλό ταξίδι αγαπημένη μας Βάσω

Αγιασμός – Έναρξη σχολικής χρονιάς

Τη Δευτέρα 14-9-2020 θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2020-2021.

Λόγω ειδικών συνθηκών η προσέλευση των μαθητών θα γίνει ως εξής:

Οι μαθητές των: Β΄, Γ΄, Δ, Ε΄ και Στ΄ τάξεων του σχολείου από 8:15 – 8:45. Η είσοδος θα γίνεται μόνο με μάσκες και θα κατευθυνθούν άμεσα στις αίθουσες.

Οι μαθητές της Α΄ Δημοτικού θα προσέλθουν από 9:00 – 9:10 με έναν συνοδό, με μάσκες. Ακολουθώντας τις οδηγίες των εκπαιδευτικών, θα παραμείνουν στον αύλειο χώρο σε αποστάσεις. Θα γίνει χωρισμός των τμημάτων και στη συνέχεια οι μαθητές με τους εκπαιδευτικούς θα εισέλθουν στις αίθουσες για μια πρώτη γνωριμία με τον χώρο.

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 10:00΄ παρουσία αντιπροσωπείας εκπαιδευτικών και των μαθητών της Α΄ , οι οποίοι και θα με το πέρας του αγιασμού θα αποχωρήσουν.

Στη συνέχεια ο ιερέας θα αγιάσει όλους τους μαθητές, στις αίθουσές τους.

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει σταδιακά, 10:40 ΄- 11:00΄.

Οι μαθητές των Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεων θα εισέρχονται και θα αποχωρούν από την Ανατολική είσοδο (Οδός Κοτοπούλη).

Οι μαθητές των Δ΄, Ε΄, Στ΄ από τη Νότια είσοδο (Πάροδος Αυστραλίας)

Παρακαλούμε τους γονείς κατά την προσέλευση και αποχώρηση, να τηρούν τις αποστάσεις.

Καλή σχολική χρονιά!!